“Selgas”iemītnieki būs redzami

By | 21/11/2019

2019. gada 20. novembrī “Selgā” aizvadīta piepildīta diena ar notikumiem. Pusdienlaikā, kā tikko iemītnieki bija paēduši pusdienas, sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju, policijas darbinieki bija ieradušies “Selgā” ar prezentāciju “Esi redzams”, kuras laikā iemītniekiem un klātesošajiem darbiniekiem, tika stāstīts par drošu pārvietošanos ar kājām, vai ar velosipēdu, diennakts tumšajā laikā. Stāstīja arī par pareizu brauktuvju šķērsošanu. Prezentācijas noslēgumā “Selgas” iemītniekiem tika izdalītas gaismu atstarojošas vestes, kuras jāvalkā dodoties ārā pastaigās, vai braucot ar velosipēdu. Ieteikums, kurš būtu jāņem vērā visiem kājāmgājējiem un velosipēdistiem, arī pilsētā laternu izgaismotajās ielās, autovadītājam ir vieglāk un savlaicīgāk saredzams cilvēks, ja cilvēka drēbēs ir gaismu atstarojošie elementi vai, ja cilvēks valkā gaismu atstarojošo vesti.

Valsts policija atgādina, ka gaismu atstarojošu elementu nenēsāšana ir gājējiem noteikto pienākumu pārkāpšana, par kuru izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu.

Akciju “Esi redzams” policija rīko jau vairāk nekā desmit gadus ik rudeni, kad sāk kļūt tumšāks, bet satiksme un cilvēku pārvietošanās joprojām ir aktīva arī šajā diennakts laikā. Kopš akcijas sākuma policija kopā ar dažādiem atbalstītājiem “neredzamajiem” satiksmes dalībniekiem izdalījusi vairāk nekā divus miljonus atstarotāju un veltījusi daudz laika un resursu preventīvajam darbam ar cilvēkiem uz ielām, bērniem izglītības iestādēs un dažādos pasākumos.

Savukārt vakarpusē notika, Latvijas proklamēšanai veltīts sieviešu kora “Lība” koncerts Sociālās aprūpes nama “Selga” iemītniekiem.