Kosmētiskais remonts un jauns lifts

By | 15/06/2017

2017. gada 10. februārī, Ventspils pilsētas dome nolēma piešķirt līdzekļus Ventspils Sociālās aprūpes nama „Selga” remonta veikšanai, kā arī jaunu mēbeļu iegādei, kuras paredzēts izvietot klientu izremontētajās istabiņās. Par piešķirtajiem līdzekļiem plānots iegādāties arī funkcionālās gultas un pretizgulējumu matračus. Kopumā pašvaldība “Selgas” labiekārtošanai piešķīrusi līdzekļus 95000 EUR apmērā.

Kosmētiskais remonts tiks veikts otrā stāva klientu istabās, gaitenī un kāpņu telpā. Remonta rezultātā tiks radīta atbilstoša vide aprūpes nama iemītniekiem, uzlabojot viņu dzīves kvalitāti, tā nodrošinot vides pieejamību personām ar kustību traucējumiem. Pēc remonta klientu ērtībai istabiņas tiks aprīkotas ar jaunām mēbelēm.

Kosmētisko remontu paredzēts realizēt līdz 2017.gada jūnijam. Kopējās darbu izmaksas ir 53 019 EUR, bet mēbeļu iegādei klientu istabiņās pēc veiktā remonta paredzēti līdzekļi 37 616 EUR apmērā.

Funkcionālās gultas paredzētas intensīvās aprūpes nodaļā dzīvojošo klientu aprūpei. Regulējamas trīs daļu funkcionālās gultas paredzētas īpaši smagu slimnieku kopšanai. Funkcionālās gultas ir speciāli veidotas cilvēkiem ar kustību traucējumiem un invaliditāti. Tās nodrošina iespēju mainīt gultas stāvokli (pacelt un nolaist visu gultu, pacelt un nolaist muguras atbalsta daļu, kāju atbalsta daļu), kā arī atvieglo darbu slimnieku kopējiem.

Jaunās gultas un matrači palīdzēs nodrošināt pēc iespējas kvalitatīvāku sociālās aprūpes un rehabilitācijas norisi, uzlabos iemītnieku pašsajūtu un atveseļošanās procesu. Šim mērķim piešķirti 4365 EUR no pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Šobrīd Ventspils Sociālās aprūpes namā „Selga” dzīvo 140 iemītnieki. Aprūpes nama klientus ikdienā aprūpē ne vien sociālie aprūpētāji, bet arī ergoterapeiti, masieri un citi speciālisti, kas Ventspils aprūpes namu “Selga” padara par vienu no labākajiem un pieprasītākajiem aprūpes namiem valstī.

 SAITE UZ FOTOGALERIJU